About Dr Kishimba

Dr. Kishimba and Ajati Jalia’s magic has got no barriers, racism or discrimination of any kind. We serve all people equally. It does not matter whether you are a Christian, Muslim, Hindu or Budhist. Just name a few, everybody from any denomination is highly welcomed and is entitled to equal service.

Remember that whatever your problems(s) may be, there are solutions Be it:-

Love dispute problems
Attracting and influencing any male or female towards you
Love related issues / problems
Stopping extra marital emotional attachment of wife or husband
Spell to remove a charm for somebody
Spell for bareness and stillbirths
Receiving special recognition in society as well as political arena

company

Who can be treated with herbal medicine?

Herbal medicine is used to treat many conditions such as allergies, asthma, encomia, premenstrual syndrome, fibromyalgia, menopausal symptoms, chronic fatigue and cancer among many others. Among those mentioned above is well handles by Dr. Kishimba Simba and Ajati Jalia and they are highly recognized within East and Central Africa.
Different herbs work / act on differently in the body. Some herbs that are commonly used in herbal medicine and there traditional use include Echinacea to stimulate the Immune System and Aid the body in fighting infections also used to treat ailments such as boils, fever among many more.
From Kishamba and Ajati Jalia, most of the time they have helped many people suffering from cancer and they have come back to them and testified that they are doing well and even have brought some of their friends for such treatment.
Most of my herbs are from China, particularly for cancer because they have been proven and made me proud of my clients from results they are giving back. Remembers we do treat but the Almighty heals.


COVID-19 Warning

Tunawaonya Waafrika wote wasichukue au kutafuta nguo zilizotumiwa katika kipindi hiki na pia katika kipindi kijacho, kwa sababu katika miji mingi ya Ulaya ambayo hivi sasa inakabiliwa na kuenea kwa virusi vya Corona inaondoa nguo za wagonjwa walioambukizwa wote waliokufa na hai haswa katika nyumba ambazo watu wameambukizwa virusi.

Wengi wa wale wanaojali kupakua nguo hizi hawajali afya ya wengine na sasa wanakusanya kwa kusudi la kuziuza kwa Waafrika ambao hununua na kuingiza Afrika. .

Itakuwa bora sasa na kwa usalama wako na ule wa watoto wako kuzuia utumiaji wa nguo mpya zilizopatikana.

Usiruhusu ujumbe huu usimame kwako na ujaribu kuushiriki iwezekanavyo.